Spotkanie z firmą Meelogic

Po tegorocznej konferencji r@bbIT organizowanej przez Wydział Informatyki naszej uczelni macierzystej, zostaliśmy zaproszeni przez przedstawicieli firmy Meelogic Consulting na spotkanie w ich siedzibie znajdującej się w Technoparku Pomerania.

Wybraliśmy się tam w zeszły czwartek (29.06.2017) na spotkanie i odbyliśmy rozmowę, w trakcie której panowie Robert Ostojski (dyrektor polskiej odnogi Meelogic Consulting) i Michał Olenczuk (manager odpowiedzialny m.in. za rozwój, wsparcie sprzedaży i najbardziej interesujący nas dział – embedded), opowiadali o działalności Meelogic oraz ich bogatym doświadczeniu, którym chcieliby się podzielić, wspierając obecne i przyszłe projekty Koła.

Pracownicy pokazali nam również mały projekt rozbudowy zdalnie sterowanego samochodziku zabawkowego o dodatkowe funkcjonalności, takie jak śledzenie toru jazdy i rozpoznawanie znaków drogowych.


W przyszłości firma chciałaby w ramach współpracy wprowadzić nas m.in. w zagadnienia związane z profesjonalnym procesem projektowania urządzeń i systemów wbudowanych oraz ich testów.

Podczas spotkania zostaliśmy również oprowadzeni po biurze i dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji dotyczących programów praktyk i staży.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainicjuje dalszą, owocną współpracę między Wydziałem Informatyki a kolejną firmą sektora IT w Szczecina.