Byliśmy na r@bbIT

Mieliśmy przyjemność brać czynny udział w trzeciej edycji tagów pracy r@bbIT 2016. Naszym hasłem przewodnim było „Zobacz, usłysz, dotknij”.

W kooperacji z zaprzyjaźnionym Kołem Naukowym na czas targów przygotowaliśmy własne stoisko z prezentacją dokonań studentów z zespołu SKN WiWav oraz z zespołu SKN Level.
W części „Zobacz” zaprezentowaliśmy gry komputerowe napisane przez studentów WIZUT oraz autorski eksperyment optyczny będący częścią pracy inżynierskiej.
W części „usłysz” odbyła się głośna prezentacja autorskiej perkusji MIDI, mikrofonu wstęgowego oraz zbudowanego zaplecza do eksperymentów akustycznych.

DSCI2027
W części „dotknij” prezentowana była drukarka 3D, która przez cały czas trwania targów drukowała r@bbIT-owego króliczka, oraz prezentowany był proces wytwarzania płytek drukowanych wraz z soldermaską.

Podczas trwania pokazów odwiedził nas redaktor portalu www.myszka.spnt.pl czego rezultat można usłyszeć i przeczytać pod adresem:
http://www.myszka.spnt.pl/aktualnosci/wydarzenia/kroliki-buszuja-w-informatyce/

W tegorocznych targach pracy nasze stoisko stanowiło dużą odskocznię od głównego nurtu ponieważ większość przygotowanych stanowisk było zapełnione przez pracodawców z branży IT z naszego regionu.

Wspólnie z SKN Level mamy nadzieję wziąć czynny udział w kolejnych wydarzeniach tego typu na naszym wydziale.